Nabeschouwing BVR met Susa

Nabeschouwing BVR met Susa

Nabeschouwing BVR Susa

Nabeschouwing BVR met Susa

Afgelopen weekend was het zover: het Bosbaan Voorjaars Regatta (alleen dan jammergenoeg op de wab) Het begin van het 2k seizoen waar we al de hele winter naartoe hebben getraind.

Toen wij aan kwamen rijden op de vroege zaterdag ochtend wisten we al hoe ver het was. Je kon de golven bij het oproeigebied al zien, oftewel er zou een stevig wind staan deze dag. Daarna snel de boot opriggeren en oproeien. Het VB1x veld was zoals wel vaker het eerste veld dat moest starten. Dus wij kregen de omroep om naar de start te komen maar nog niet aan het startvlot te liggen want die moesten eerst nog klaar gelegd worden. Na een vertraging van 10 minuten en twee onderbrekingen van de start omdat boten scheef lagen door de sterke zijwind waren we er vandoor. Helaas lag ik dit keer scheef en kwam ik gelijk in de boeien terecht. Na een snel herstel kon de inhaalrace starten. Langzaam schoof ik naar voren naar de tweede plek. Een eindsprint was niet meer nodig, die bewaren we voor de finale!

Toen was het wachten tot de finale: beentjes omhoog en bananen pannenkoeken eten. Aan de start van de finale was ik positief verrast, de wind was iets minder sterk en stond iets rechter op de baan. Dus dit keer rechtdoor uit de start en dan zijn we weer begonnen. De vele aanmoedigingen vanaf de kant sleepte mij door deze wedstrijd heen. Richting het einde van de 2k lag Aegir nog net een halve bootlengte voor me. Dit keer ging er wel een eindsprint komen. Zodra de rode boeien om me heen verschenen was het echt alle remmen los. Nog één keer vol op de benen en langs Aegir, en daarmee een mooie derde plaats!

Later bleek het weer tijdens mijn race een stilte voor de storm te zijn. Vier races later moesten de vlotte dicht en werd er niet meer gestart. Na wat uitstel konden de development velden nog hun finales varen, de rest was afgelast.

Dus daarmee is de kop eraf. Op naar Hollandia volgend weekend!